Çalışma ortamlarında metal işlemelerin veya herhangi bir işleme sonucunda ortaya buhar çıkmaktadır. Bu buharlar personellere oldukça zarar vermektedir. Bu durumdan oldukça muzdarip olan çalışanlar bu sorunu ortadan kaldırmak için yağ buharı emiş sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu sistemler yağ buharına maruz kalınan birçok alanda tercih edilip kullanılmaktadır. Buharları çekmede oldukça iyi performans gösteren bu sistemler emme işlemi için emme borularını kullanmaktadır. Boru yardımıyla çekilen kirli hava sonrasında filtrelenerek ortama tekrardan bırakılmaktadır. Buda çalışma ortamdaki verimliliği büyük ölçüde arttırmaktadır.

Hemen hemen birçok sektörde kullanımı bulunan yağ buharı emiş sistemlerini daha çok endüstri sektöründe görebilirsiniz. Buhara büyük ölçüde maruz kalan bu sektör sorunu ortadan kaldırmak için buharın çıktığı ortamlarda emiş cihazlarını kullanmaktadır. Bu cihazlar buharı etrafa yaymadan çekmede bir numaralı üründür.

Yağ Buharı Emiş Cihazlarının Yararları

Bu cihazların personellere sunduğu birçok yarar bulunmaktadır. Bu yararlardan en önemlisi sağlıktır. Dumana maruz kalınan ortamda personel verimliliğinin düşmesi durumu böylelikle ortadan kalkmış olacaktır. Nefes alıp vermede rahatlık yaşayan personeller işlerini daha verimli yapacaktır. Ayrıca yoğun buhara maruz kalınma durumda yaşanan baş ağrısı, deri dökülmesi gibi sağlık sorunları da böylelikle ortadan kalkacaktır.

Buharın çekilmemesi durumunda çalışma ortamlarında yağlanmalar meydana gelmektedir. Bu yağlanma durumu beraberinde iş kazalarının yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Yaşanması istenmeyen kötü durumları ortadan kaldırmada yağ buharı emiş cihazları sıklıkla tercih edilmektedir.

Yoğun buhara maruz kalmak personel sağlığının yanı sıra makinenin işleyişini de yavaşlatmaktadır. Zamanla temizlenmeyen buharlar makinelerde pislik oluşturmaktadır. Bu pislik oluşumu sonrasında yerini tortu denen bir maddeye bırakmaktadır. Bu madde makinelerin performansını ve ömrünü ciddi oranda etkilemektedir. Ayrıca firma yetkililerine bakım maliyeti de çıkaran bu durum emiş cihazı sayesinde ortadan kalkacaktır.

Bu cihazların satılmasıyla ilgili sektörde bir numara olan CFM Teknik bu tür ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Buharlarla başı belada olanların sıklıkla tercih ettiği bu firma yılların verdiği tecrübeyle işlerine devam etmektedir. Havalandırma gibi sorunlalar da başı belada olanların da tercih edeceği firma sistemlerini gün ve gün yenilemektedir.