Egzoz dumanı neden oluşur?

Bildiğiniz gibi, araçların büyük çoğunluğunun motorlarına güç sağlamak için yağa ve gaza ihtiyacı vardır, bu da belirli mekanik ve kimyasal reaksiyonların meydana gelmesine ve aracın çalıştırılmasına izin verir. 

Bir arabanın kaputunun altındaki (yakıtın yanması başta olmak üzere) tüm bu şeyler, toplu olarak egzoz gazı olarak adlandırdığımız bir gaz ve asıllı parçacık karışımı çıkarır.

 

Egzoz Dumanı Zararları:

Muhtemelen yeryüzünde karbonmonoksit zehirlenmesinin öldürebileceğinin farkında olmayan bir insan yoktur ve tabiki bir numaralı karbonmonoksit kaynağı egzoz dumanından kaynaklanır.

Yapılan araştırmalarca egzoz gazlarının bir dizi fiziksel hastalıktan ve çevreyle ilgili bir tehlike oluşturmasından sorumlu olduğunu kanıtlamıştır.

 

 

Egzoz dumanlarının tehlikelerini listelerken, karbonmonoksit zehirlenmesinden kaynaklanan ölüm listenin en üstüne düşer.

Bununla birlikte, karbonmonoksit zehirlenmesinden kaynaklanan ölüm, endişe edilmesi gereken birçok tehlikeden sadece biridir. 

Egzoz gazlarının tehlikelerinin bir kısmı anında, diğerleri ise daha uzun bir süre boyunca gerçekleşir ve sonuç olarak da kolayca görülmez.

 

Egzoz Dumanı Zararlarından Nasıl Kurtulabiliriz:

 

Egzoz dumanının zararlarından kurtulmak , personellerinizin sağlığını ve iş performansını tehlikeye atmamak için egzoz dumanı emiş sistemlerinden yararlanmalısınız.

Egzoz dumanı emiş sistemleri sayesinde duman oluştuğu anda ortama yayılmadan dumandan kurtulabileceksiniz.

Kolay hareket edebilen esnek kolu sayesinde ulaşılmaz köşelere kolu çekebilecek hatta bazı modellerimizle birlikte direk olarak emiş sistemini dumanın kaynağına götürebileceksiniz.