Kaynak dumanları çok fazla teneffüs eden  kaynakçılar için büyük bir sağlık tehlikesi oluşturabilir.

Çünkü bu dumanlar astım, bronşit, KOAH riskini artırabilir ve kalp damar hastalıklarına yol açabilmektedirler.

Plymovent, bağımsız filtreleme sistemlerinden tüm atölye katları için kapsamlı bir çözüme kadar geniş bir yelpazede kaynak dumanı çıkarıcıları sunmaktadır. 

 Plymovent ekibi , ihtiyaçlarınıza göre en uygun çözümü oluşturmak için süreçlerinizi ve atölye düzeninizi derinlemesine inceler. Tüm düzenler, en iyi performansı korurken, ileride yapılacak değişiklikler açısından, esneklik konusunda dikkatli bir şekilde görüştükten sonra tasarlanmış ve hazırlanmıştır.

Neden Kaynak Dumanı Çıkarılır?

Dumanlar üretimi olumsuz etkiler ve uzun süreli maruz kalma ciddi sağlık tehlikelerine yol açar.

Kayıp üretkenlik, atölye zeminindeki rahatsızlık ve kaynak / kesme dumanı nedeniyle sağlığa zarar bakımından kirlilik maliyetleri göz ardı edilmektedir.

Dumanlar, nihai ürün kalitesini ve kalitesini olumsuz etkileyen bilinen bir nedendir.

Artık kaynak dumanları hem insanlar hem de Robotik kaynak kolları için eşit derecede tehlikelidir.

Kaynak dumanı için daha etkili , daha verimli ve daha güvenli filtrasyon sağlar.

Yarı otomatik ve robotik kaynak uygulamaları, önceden bir kaynakçı tarafından rutin olarak gerçekleştirilen kaynak ve plazma kesim işlemlerini gerçekleştirmek için hassas makinelerden ve elektronik kumanda elemanlarından yararlanır. Kaynak işlemini mekanik cihaz ya da robotik kol gerçekleştirdiğinden, duman kollarını dumanı etkin şekilde yakalamak için kaynak noktasının yakınlarına taşıma ihtiyacı işleri zorlaştırır. Yarı otomatik ve otomatik kaynak proseslerine yönelik cfm çözümleri, kaynak dumanı emişi için hem torç üzeri hem de davlumbaz başlıkları kapsar.

Başlık ve kol şeklindeki duman emiş ünitesine alternatif olarak, torç üzeri ya da entegre kaynak dumanı MIG torç emişi kullanılabilir. Torç üzeri emiş sistemleri, duman koruyucu gazı kesintiye uğratmaksızın doğrudan kaynak torçunun üzerinden emer. Emiş sistemleri, hem mobil tek kullanıcı emiş sistemleri hem de çok sayıda emiş noktasına hizmet veren merkezi emiş sistemleri olarak mevcuttur. 

Cfm atölyesinde çeşitli işlemler için bir dizi robotik kaynak istasyonu bulunmaktadır. Mevcut kurulumu, zorlukları ve filtreleme beklentilerini benzersiz, yüksek kapasiteli, merkezi bir duman çıkarıcı sunmak için ayrıntılı bir çalışma yürüttü. Daha az bakım, daha az sorun ve kritik robotik istasyon için tutarlı filtrasyonun önemli avantajlardan bazılarıdır.