Kaynak dumanı emiş sistemleri daha çok kaynak işiyle uğraşan kişilerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Biliyorsunuz ki kaynak yapılırken dışarıya çıkan dumanlar ve tozlar insan sağlığı için büyük sorun teşkil ediyor. İnsan sağlığının dışında bu dumanlar çevreye de oldukça zarar vermekte. Bu sorunumuza başlıca çözüm olarak ortaya çıkmış sistemlerin başında kaynak dumanı emiş geliyor.

Az öncede belirttiğimiz üzere kaynak dumanları insan sağlığı için büyük sorunlar teşkil etmekte. İnsan dışında çevreye de oldukça zarar veren bu gazlar atmosferi oldukça kirletmektedir. Bu sorunun farkına varmış çevre bakanlığı sık sık bu sorunların oluşmaması için denetimler yapmaktadır. Özellikle kaynak işiyle uğraşıp ortaya çıkan gazları filtrelemeyen firmalar çevre bakanlığının en haz etmediği firmaların başında geliyor. Sizlerin de bu duruma uyan bir işletmeniz varsa ve filtreleme işi yapmıyorsanız hem personel sağlığı hem de işletmeniz açısından büyük yaptırımlara zorlanabilirsiniz. Bu gibi sorunların oluşmaması için yukarıda da belirttiğimiz üzere tek çıkar yolumuz bir kaynak dumanı emiş sistemi temin etmek veya bu hizmeti veren bir firmayla anlaşmak olacaktır.

Bu zararlı dumanların insan sağlığını nasıl etkilediği konusunda birtakım bilgiler vermek gerekirse öncelikli olarak kaynak yapılan yerde oluşan ufak parçacıklar filtreleme yapılmadığı taktirde çalışanların yani personellerin soluk borusundan geçerek iç organlarımıza büyük bir ölçüde zarar verecektir. Sonuçta bu maddeler insan sağlığı için oldukça sorun teşkil edebilecek maddeler. Bu durum başlarda fark edilmesinde ilerleyen dönemlerde bu durum bizlere büyük oranda sorun yaşatacaktır. Bu gibi sorunların yaşanmaması için öncelikle yapılması gereken bir havalandırma firmasıyla anlaşıp o firmanın ürünlerinden bir kaynak dumanı emiş temin etmek olacaktır. Temin edilen bu cihaz kaynak yapılan ortamda borular sayesinde duman etrafa hızla yayılmadan hemen çekilecektir. Çekilen dumanlar esnek borular yardımıyla kaynak dumanın toplandığı alana depolanacaktır. Böylelikle bu sorundan bir nebze kurtulmuş olacağız.

Bu sorundan kurtulma yolluna değindik peki bu hizmeti alabilecek bir firmayı nasıl bulabiliriz diyorsanız bu sorununuza da çözüm olarak ortaya çıkmış sektöründe öncü firmaların başında gelen CFM Teknik Havalandırma Sistemleri sizlere bu sorunlarınızı çözmede büyük bir oranda yardım edecektir. Sizlerde hemen bizlerle iletişime geçerek kaynak dumanına maruz kaldığınız tüm alanları kolaylıkla temizleyebilir ve temiz bir çevrede çalışma imkanı bulabilirsiniz.