Kaynak endüstrisinin en temel ihtiyaçlarından biri, duman emiş sistemlerini kaynaklamaktır. Onlar olmadan, kaynak operasyonlarının yakınında çalışan herkes ölümcül dumanlara maruz kalacaktır.


Bu amaç için bir çok farklı tipte birim vardır ve seçtiğiniz, ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Ancak son zamanlarda yüksek vakumlu emiş sistemleri giderek daha popüler hale gelmiştir çünkü kirli havayı doğrudan ekstraksiyon nozulları veya ekstraksiyon hunileriyle kaynak noktasından uzaklaştırır. 


Düşük Vakum Gücü Gerektiren Kaynak Dumanı Emiş Sistemleri:


Oldukça hafif olan bu cihazlar düşük ve orta seviyede duman ve toz seviyelerini barındıran yerleri  temizleyebilir.


Ekonomik, temizlenebilir bir kartuşa sahiptir. Onarım çalışmaları ve diğer mobil kullanımlar için idealdir.


Tozlu, iki emme nozuluna sahiptir.


Orta Vakum Gücü Gerektiren Kaynak Dumanı Emiş Sistemleri:


Alüminyum kaynak için ideal olan cihazlarımız, yüksek alaşımlı çeliklerin kaynağı için de uygundur ve özellikle güvenli ve kullanımı kolaydır. Temiz, kompakt bir makinedir. Orta derecede duman ve toz için mükemmeldir ve sık sık değişen işyeri ortamlarında özellikle iyi çalışır.


Güvenlik ve basitliğine ek olarak, bu yüksek vakumlu kaynak dumanı çıkarma ünitesinin faydaları da enerji tasarrufu sağlar.


Tek kullanımlık bir filtreye sahiptir ve makinenin kendisi bir yarım kilodan daha az bir ağırlığa sahiptir.


Yüksek Vakum Gücü Gerektiren Kaynak Dumanı İçin Emiş Sistemleri:


Çok yüksek duman ve toz seviyelerine maruz kalan alanlarda kullanılırlar.


Çeşitli iş istasyonları arasında kullanılmak üzere tasarlanmış yüksek vakumlu ekstraksiyon sistemi. Otomatik filtre temizleme özelliği sayesinde kesintisiz kaynak işlemi için ideal çözümdür ve endüstriyel kullanıma uygundur.


Yüksek vakumlu emiş kolları ile donatılmıştır ve bir kerede dört çalışma istasyonunda bazı modeller kullanılabilir. Bu makine diğer ikisinden önemli ölçüde daha büyüktür ve daha ağırdır. Birçok endüstriyel durumda çok kullanışlı olan merkezi bir boru sistemine bağlanmasını sağlar.


Yukarıda belirtilen yüksek vakum üniteleri mevcut ünitelerinden sadece üç tanesidir. Diğer uygulamaların yanı sıra lazer sistemleri ve kesme yatakları için tasarlanan merkezi ekstraksiyon üniteleri de mevcuttur.