Kaynak dumanı emiş sistemlerinin çeşitli türevleri vardır. Bunlar arasında mekanik filtreli tek ve çift kollu üniteler, mobil emme üniteleri, mekanik ve aktif kılçık filtresi (tek ve çift kollu olmak üzere) ve sabit tasarlanmış emme sistemleri mevcuttur.

Mekanik Filtreli Tek Kollu Ünite:

Kuru ve yağsız gazların dışarı çıktığı ve kaynak yapılmadığı durumlarda, farklı yerlerde kıvılcım oluşturmadan uygulamak için idealdir.

Filtreyi değiştirme ihtiyacını gösteren bir uyarı sistemine sahiptir. Kıvılcımı tutan alüminyum bir filtreye sahiptir. Filtresi ile kaynak dumanını % 99,9 verim ile temizleyebilir.

 İsteğe bağlı farklı uzunluk ve boylarda mobil emiş borusu vardır.

 İsteğe bağlı Aydınlatmaya sahiptirler. 

Mekanik Filtreli Çift Kollu Ünite:

 Kuru ve yağsız gazların dışarı çıktığı ve süreklilik arz etmeden farklı yerlerde kaynak uygulandığı uygulamalar için idealdir.

Bu ünite de diğeri gibi filtreyi değiştirme ihtiyacını gösteren bir uyarı sistemine sahiptir. •

Kıvılcımı tutan alüminyum bir filtresi mevcuttur.

Filtresi ile kaynak dumanını % 99,9 verim ile temizleyebilir.

Mobil Kaynak Dumanı Emiş Sistemleri:

 Her türlü kaynak ve kesme uygulamasından çıkan dumanı emmek için kullanılabilir.

 Kapalı alanlarda yapılan kaynaklarda mükemmel bir emme performansı gösterir. Mıknatıslanmış emiş nozülü sayesinde, uygulama farklı pozisyonlarda sabitlenebilir.

İsteğe bağlı olarak, hortumun emiş mesafesi ayarlanabilir. 

Mekanik ve Aktif Kılçık Filtresi Tek Kollu Ünite:

 İstenmeyen kokuları ve gazları gidermek için uygundur.  Aynı şekilde filtreyi değiştirme ihtiyacını gösteren bir uyarı sistemine sahiptir. İsteğe bağlı Aydınlatmaya sahiptirler. 

Sabit Kaynaklı Duman Emme Ünitesi

 Her türlü kaynak ve kesme uygulamasında kullanılabilir.  Sabit kaynak hattı uygulamaları için tasarlanmış filtresiz bir duman emiş sistemi uygular .

Mekanik ve Aktif Karbon Filtre Çift Kollu Ünite

 Kuru ve yağsız gazların dışarı çıktığı istasyonunun sabit olduğu yerler için idealdir.  İstenmeyen kokuları ve gazları gidermek için uygundur.  Gösterge paneli istenilen herhangi bir yere yerleştirilebilir.  Filtreyi değiştirme ihtiyacını gösteren bir uyarı sistemine sahiptir.  Alüminyum kıvılcımı koruyabilir.  İsteğe bağlı Aydınlatmaya sahiptirler.