Makara Sistemli Egzoz Dumanı Emiş Ünitesi:


Ne İçin Kullanılır?


Makaralı emiş sistemleri;  emiş borularının kolayca kaldırılıp  ihtiyaç duyulduğu an itibari ile  açılıp kullanıma hazır hale getirilir. 


Nereye monte edilebilir?


Tavana, duvara, raylı kanal sistemlerine ve hareketli kollara monte edilebilirler. 


Büyük çaplı hortumlar için battal boy makaralar kullanılmalıdır. Egzoz gazı dışında farklı uygulamalarda (kaynak dumanı, hafif toz toplama, koku tahliyesi, parlatma ve yontma işleri, asit buharı tahliyesi ve benzeri) farklı özellikteki hortumlar ile kullanılabilirler.


Duvara Monteli Egzoz Dumanı Emiş Sistemleri:


Nereye monte edilebilir?


Bu çeşit egzoz gazı emme üniteleri bir  kolona veya duvara kolaylıkla monte edilebilir. 


Egzoz gazı emişi ek aksesuarlar:


Sistem emeceği gazın kimyasal ve fiziksel özelliklerine dayanıklı uygun hortumlar ile donatılır. 


Çok sağlam çelik ile üretilen duvar konsolu Aspiaratör ile tekli veya çoklu emici hortumların birbirleriyle bağlantılarını sağlar.


Yer Tasarrufu:


Duvar Konsolları sistem kapasitesine göre farklı ölçülerde üretilir. Sistemde, hortumların rahatlıkla asılacağı alüminyum döküm veya çelikten imal edilen hortum askıları kullanılır.


Böylece hortumlar ayak altında dağınık vaziyette değil, derli toplu dururlar. Darbe ve sürtünmelere maruz kalmaz çok daha uzun sürelerde kullanılabilirler. 


Hortum askıları hortum çaplarına uygun farklı ölçülerde üretilir. İhtiyaca uygun farklı ölçü ve özelliklerdeki hortumlara; farklı malzemeler ile üretilmiş farklı ölçü ve dizaynda emiş nozulları takılabilir.


Aşınmaya, sıcak havaya, kimyasallara dayanıklı farklı hortumlar kullanılabilir.  Sistemde Bir veya birden fazla emiş hortumları kullanılabilir.


Mobil Egzoz Dumanı Emme Üniteleri:


Avantajları:


Ergonomik yapısıyla çok çeşitli ihtiyaçlarda kullanılır. Ekonomik ve pratiktir.


Tekerlekleri sayesinde rahatlıkla bir yerden diğer bir yere taşınabilir. Bu sayede emiş sistemini direk dumanın kaynağına doğru taşıyabilirsiniz. Hem de devasa olmayan boyutu sayesinde fazla yer kaplamaz.


 Akrobat kolu istenilen her noktada desteğe gerek olmadan durabilir. Emilmesi istenen gaz-toz-koku-buhar ve benzeri emisyonları tahliye eder. Tek başına kullanılabildiği gibi merkezi havalandırma sistemine de bağlanabilir.


Emiş hortumları farklı ihtiyaçlara cevap verebilen seçenekler ile sunulmaktadır.


 Başlıca kullanım alanları:


Endüstriyel egzoz gazlarının olduğu tüm alanlarda rahatça kullanılabilir.