Araçların kaputunun motor kısmından çıkan dumana egzoz dumanı denir. Bu egzoz dumanın içerisinde ki karbondioksit ve karbon bulunduran kimyasal kirli bir havadır. Egzoz dumanı emiş sistemi sayesinde bu gazlar ortamdan çekilerek aracın daha rahat hareket etmesi sağlanır. Egzoz dumanı başta insan sağlığına zararlı olmasıyla birlikte çevre kirliliğine, hava kirliliğine gibi zararlı bir hava akışına neden olmaktadır.

Egzoz gazında bulunan karbon gibi zararlı maddeler, bileşen bulunduran zararlı kimyasal bir maddedir. Kimyasal maddelerin ve ürünlerin her türlüsü insan ve çevre sağlığına zararlıdır. Bu yüzden kimyasal ürünlerin, kimyasal gazların bulunduğu ortamlardan uzaklaşmak gerekmektedir. Aksi takdirde oluşan hastalıklara sizde, bizde katlanmak zorunda kalırız. Egzoz dumanı çevre ve insan sağlığına dair etkili ve olumlu bir madde olmasa da bu duruma çözüm olarak ortaya egzoz dumanı emiş sistemleri çıkmıştır.

Bu sistemlerin yanı sıra bu gibi kötü ve zararlı olan egzoz dumanından kurtulmanın bazı yolları da vardır bunlar egzoz dumanın olduğu ve çıktığı alandan uzak durmak, ağıza bez gibi bir şey sürülmesi gibi çözüm yöntemleri vardır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte şimdiki arabalar da hem gelişmiş hem de çoğalmıştır arabaların dilinden ve halinden anlamak oldukça zordur herhangi bir arıza durumunu mümkün olan durumlarda önlemlerimizi almalıyız.

Arabalarla empati kurup onun yerine kendimizi koyalım. Ve şu şekil de düşünelim sizde bir anda grip olmuyorsunuz. Bir sabah uyandık ve hapşırıyoruz boğazımız ağrıyor ise ya da ateşimiz varsa daha önceden de soğuk almak, dengeli beslenmemek ya da bazı belirtileri görmezden gelmek gibi kayda deler sorunların sonucunda bu durumla karşılaşırız. Ama önceden soğuk almayıp, dengeli beslenirsek bu gibi sorunlarda boğuşmaktan kurtulmuş oluruz. Araçlarında bu gibi sorunlardan kurtulması için ortaya egzoz dumanı emiş sistemleri çıkmıştır. Bu sistemler arabanın egzozunda biriken gazı çekerek arabanın daha kullanılabilir bir hale gelmesini sağlayacaktır.  Sizlerde bu tip sorunlarla karşı karşıyaysanız kendinize bu tür bir sistemi CFM Teknikten sipariş verebilirsiniz. Alanında profesyonellerden oluşan kadromuz sizlere en iyi hizmeti vermekten mutluluk duyacaktır.