Duman ve tozlar bildiğiniz üzere insan sağlığına ciddi derece de riske atan maddelerdir. Bu maddelere en çok maruz kalan alanlar arasında endüstri sektörü ve atölyeler geliyor. Bu alanlarda yoğun duman ve toza maruz kalmak ortamdaki verimliliği düşürmektedir. Bu verimlilik düşüşü aynı şekilde yapılan işin kalitesini de etkileyecektir. Kalitenin yanı sıra dumanlar ortamda çalışan personellerin hayatlarını da ciddi oranda riske atmaktadır.

Çalışma yapılan ortamdaki hava yeterince verimli ve temiz tutulduğunda tesis de bulunan ekipmanlarınız ve çalışma ortamındaki verimliliğiniz kat ve kat artacaktır. Tabi bu işlem için çalışma yapılan alana bir takım duman ve toz emiş sistemleri konulmalıdır. Bu sistemler ortamdaki hava dengesini sağlamada oldukça etkili cihazlardır. Bu özelliğiyle ürün hemen hemen birçok alanda tercih edilip kullanılmıştır. Ürüne ait detayları incelemek isterseniz aşağıda ürüne ait bilgileri içeren yazımızı okuyabilirsiniz.

Duman Emme Sistemleri

İşletmelerde yapılan birtakım kesim ve işlemeler sonucu ortaya duman ve tozlar çıkmaktadır. Bu duman ve tozlar ortamdaki hava kalitesini düşürmenin yanı sıra personel sağlığını ciddi anlamda riske atmaktadır. İnsan sağlığının yanı sıra makinelerin işleyişini de bozan bu maddeler ortama yayılmadan çekilmesi gereklidir. Bu çekilme işlemi için de imdadımıza duman ve toz emiş sistemleri koşuyor. Emiş kolları yardımıyla ortamdaki kirli havayı kolay bir şekilde çeken bu sistemler ortamdaki hava verimliliğini artırmada bir numaradır.

Çalışılan alandaki hava kalitesi arttırmasının yanı sıra makinelerde pislikten dolayı oluşan tortuyu da gidermede bu sistemler oldukça etkilidir. Bildiğiniz üzere tortu makinenin ömrünü kısaltmasının yanı sıra performansını da düşürmektedir. Bu performans düşüşlüğü yapılacak olan işlerin gecikmesine sebebiyet vermektedir. Neyse ki bu sorunu emiş sistemleri ortadan kaldırmaktadır.

Personel ve makine sağlığının yanı sıra çevreye de oldukça yarar sağlayan bu sistemler hemen hemen birçok toz ve dumana maruz kalınan ortamda tercih edilmektedir. Bu işlemi geri dönüşüm filtreleri sayesinde yapan cihaz alınan kirli havayı gerekli alanlardan geçirerek temizlemektedir. Temizlenen bu hava sonrasında çevreye veya ortama geri bırakılarak çalışma yapılan ortamın ve çevrenin hava kalitesinde artış yaşanacaktır.