İşletmelerin , fabrikaların , veyahut herhangi ve çoklu kurumların  içinde , içerisin de bölgesel , yakınlık , ve temizlik  olarak ta bilinen , yapılan metal, seramik ve plastik parçaların kaynağı , kesilmesi ,ve kesmesi sonucu  ve sonrası yoğun duman ve toz çıkartan işlemlerde rahatlıkla , basitçe , kolayca   duman ve toz emme sistemlerini kullanmakta yardımcı olan elemana duman ve toz emiş sistemleri denilir .


Bu sistemin çektiği ve çekmekte olan tozları , plastik parçaları , seramik kaynakları kesmesi sonucun da kesinlikle son derece de etkili ve % 100 çözüm temizliği sunmakta olan duman emiş sistemidir .


Bu sistem , ve araç evde kullanılan elektrik süpürgeleri gibidir elektrik süpürgeleri evde kullanılır ve toz ve kirli insan atıklarını çeker ve temizlemektedir . Her ne kadar ucuz bir elektrikli süpürge alınsa da net bir sonuç vermemektedir . Bu yüzden tozları ve kirleri aynı yerde bırakması mümkündür . Bu yüzden en kalitelisini ve en çok güzel çekebilen kalite marka da bir ürün almak gerekmektedir .


Bu ürün elektrik süpürgesi gibidir . Elektrik süpürgesi küçük atıkları çekerken duman ve toz emiş sistemi ise yüksek metal , cisim , plastik ve zor olan atıkları çekmekte iş yapmaktadır . Ve son derece % 100 sonuç vermektedir .


Duman ve toz emiş sisteminin kaynak dumanının emilerek  sert bir şekil de çekerek temizlenmesi  , süpürülmesi ortamda , ve alan da  bulunan değerli , daha doğrusu altın değerin de  ve yüksek  basınçta maliyetli , ve değeri  sıcak havanın , ve ortamın  da kayba , kaybolmasına uğramasına denk gelmesine  neden olabilir. Pro source mobil kaynak dumanı emme sistemleri kirli yerler de ki havayı filtreledikten sonra tekrar bir şekilde ve yeniden  çalışma alanına , ortamına  geri göndererek bu olumsuz durumu , ve sıkıntılarını önüne geçer ve  önler. Ayrıca , bu duman emme sistemleri çeşitli , değişik , ve farklı çalışma , ortamları , prensipleri konumlarına kolay uyum , ve kolay bir şekil de ayak uydurabilme ,  gösterebilme kabiliyetleri sayesin de kaynakçılara , uzmanlara da  daha rahat ve esnek çalışma olanağı da sağlarlar.


Mobil tip pro source kaynak dumanı emme sistemlerinin tüm modelleri  , ve çeşitleri farklı filtre sistemleri ve duman emme boruları ile donatılmıştır kaplanmıştır . Bu sayede , farklı özelliklere sahip kaynak alanları için gereken ideal şartları sağlayabilecek uygun bir mobil kaynak dumanı emme sisteminin oluşturulması mümkün olmaktadır .


Duman ve toz emme sisteminin özellikleri şunlardır ;


  • Bu sistem  her türlü , her açıdan kaynak ve kesme uygulamasında kullanılabilir .
  • Dar , nefes alması zor ve kapalı ortam , ve yerler de kaynaklarında son derece de mükemmel emiş performansı vardır .
  • Bu ürünün standart, kolay , ve basit  olarak sunulan , ortaya koyulan  5 metre mıknatıslı , çekim  kuvveti yüksek  emiş ağzı sayesinde, uygulama yapılan değişik , veyahut farklı bir şekil de , pozisyonlarda sabitlenebilir .
  • İsteğe bağlı olarak hortum emiş mesafesi , uzaklığı 5 ile maximum . 20  olarak seviye de ayarlanabilmektedir.