İşyerlerinde kaynak dumanı, toz ve buharlara maruz kalmak ciddi bir sağlık riskidir. Sürekli değişen işyerlerinde enerji maliyetlerini azaltma ve çevre sorunlarını karşılama ihtiyacı önemlidir. Çıkartılabilir, taşınabilir veya sabit  filtrasyon üniteleri bu hususların yerine getirilmesine yardımcı olabilir.


 Duman ve toz emiş sistemi  için sabit filtreleme üniteleri değerli çalışma alanından tasarruf edebilir  ve fabrika /(atölye)nın içinde veya dışında bulunabilir. Mobil duman çıkarıcıları daha fazla esneklik sağlar, çeşitli işyerlerinde duman çıkarmayı mümkün kılar.


Yüksek vakumlu emiş:


 Partikül dumanlarının, tozların ve bazı gazların filtrelenmesi için onaylı bir mobil yüksek vakumlu ekstraksiyon sistemidir.Verilen değerler ortalaama olmakla birlikte değişikenlik gösterebilir.  değiştirilebilir filtreli 5 aşamalı bir filtreleme sistemi kullanır ve 68dBA işleminde sessizdir. 3 m emme kolu, iç mafsallı hortum, filtre ve 2500 m 3 / saat hava hareketi sağlar.


  Sesli ve görünür filtre monitörü, dönüş yönü göstergesi ve saat ölçer ile tamamlanmış  dayanıklı geniş yüzey alanı filtre kartuşu içerir.


Ünite, 3000 m³ / saate kadar taşıma kapasitesine sahiptir ve dahili destek yapısına sahip 2, 3 veya 4m 150mm çaplı hortum tipi bir kol ile tamamlanmıştır. Ünitede 1,1 kW'lik bir  fanet bulunur ve 5m'lik bir şebeke giriş kablosu ve fişi ile birlikte verilir. Filtre kartuşu, basınçlı hava ile kolayca ve kolayca temizlenebilir. Bu mobil ünite sadece 130 kg ağırlığında ve manevra kabiliyeti için döner teker üzerinde


 


Yüksek hacimli emiş:


 Ses geçirmez ve görünür filtre monitörü, dönüş yönü göstergesi ve saat ölçer ile tamamlanmış iki adet dayanıklı geniş yüzey alanı filtre kartuşu.


 Ünite, 3500 m3 / saate kadar taşıma kapasitesine sahiptir ve dahili destek yapısına sahip 2 x 2, 3 veya 4m 150mm çaplı hortum tipi kol ile tamamlanmıştır. Ünitede 2.2 KW'lik bir fanet vardır ve 5m'lik bir şebeke giriş kablosu ve fişi vardır. Ünite, sıkıştırılmış hava ile kolayca ve kolayca temizlenebilen 2 filtre kartuşu ile birlikte gelir. Bu mobil ünite sadece 150 kg ağırlığındadır ve manevra kabiliyeti için döner teker üzerinde tedarik edilmiştir.